Ostatni dzwonek
Szkoła życia przed absolwentami
Za nami roczek ten szkolny
Kolejny przed nami
Oko w oko z losu niespodziankami
Łezka się w oku kręci
Ach! Jak ten czas pędzi…
Na początku jakoś tak niespiesznie się rozwijał, potem przyspieszył, a potem pędził jak z bicza strzelił i… wakacje! Najpierw jednak w PSP im. Wincentego z Kielczy mieszczącej się w ZSP w Kielczy pożegnano roczek szkolny. Zgodnie z tradycją po uroczystej Mszy Św. udano się do szkoły, gdzie rozdano świadectwa i nagrody. Wręczono podziękowania rodzicom, którzy szczególnie zasłużyli się w pracy na rzecz placówki. Łezka zakręciła się w oku w momencie pożegnania klasy 8, która przygotowała dla nas swój ostatni występ. Pokazali mix swoich najlepszych tanecznych układów. Przypomnieli też jak radzili sobie w szkole, czasem musieli posuwać się do podstępu. Dowiedzieliśmy się też, kto straszył w szkole w nocny czas. Serdecznie podziękowali swojej wychowawczyni pani Basi za okazane serce i cierpliwość, Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi oraz swoim rodzicom, którzy towarzyszą im i będą towarzyszyli na nowych ścieżkach życia. Tego dnia pan Sołtys wręczył laur zasłużonej dla społeczności lokalnej wieloletniej Dyrektor pani J. Wieszołek. Pożegnano też odchodzącą na emeryturę panią G. Gosztyłę oraz wkraczającą na nowe życiowe ścieżki panią Julię Sowińską. A po wszystkim zabrzmiało radosne: WAKACJE!!! wykrzyczane przez wszystkie gardziołka obecne na zakończeniu kolejnego roczku szkolnego.















