Wycieczka klasy 8

Jura Krakowsko – Częstochowska to niezwykle cudny, atrakcyjny i malowniczy region. Pod koniec maja uczniowie klasy 8 wyruszyli tam, aby się o tym przekonać.

W sumie, były to trzy dni wspólnego eksplorowania fantastycznych miejsc i zamków. Zobaczyliśmy Pustynię Błędowską a pod okiem przewodnika poznaliśmy historię zamków w Ogrodzieńcu oraz Olsztynie. Wspięliśmy się na Górę Biakło, która wyglądem przypomina tatrzański Giewont oraz na Góry Towarne, wzgórza pokryte wapiennymi skałkami. Mieliśmy również zaszczyt poznać artystę ludowego, Jana Wiewióra, oraz zobaczyć jego ruchomą szopkę składającą się z 800 wyrzeźbionych figur. Nie zapomnieliśmy również w zadumie zatrzymać się na chwilę w Miejscu Straceń w jurajskim Olsztynie. A na sam koniec, już w drodze do domu, zatrzymaliśmy się na chwilę przy krasowym jeziorku w Kusiętach.

Przede wszystkim, wspólnie rozbijaliśmy namioty, przygotowywaliśmy posiłki, spędzaliśmy czas przy ognisku rozmawiając lub grając w karty. To był bardzo dobry czas, a Jura niewątpliwie urzekła nas.