Spektakl ,,Dzieci @sieci”

Wybór należy zawsze do Ciebie!

Wszyscy tak robią – nie idź tą ścieżką
Yeti bezmyślności panoszy się w świecie
Baczenie miej – to może spotkać i Ciebie- tu i
Ówdzie panoszy się agresja- lecz Ty
Rozum miej i w porządku być chciej!

2 października uczniowie PSP im. Wincentego z Kielczy mieli okazję obejrzeć ciekawy spektakl ,,Dzieci @sieci”. Zanurzyliśmy się w świat,
w którym toczy się odwieczna walka dobra ze złem, bo Internet jest pełen wartościowych informacji i akcji, ale też czyha w nim wiele niebezpieczeństw. Korzystanie z nowoczesnych technologii wiąże się z dokonaniem wyboru- czy chcę z nich korzystać dla dobra swojego i innych, czy wprost przeciwnie.
Młodzi aktorzy przedstawili historię Artura, który borykał się z niskim poczuciem własnej wartości potęgowanym przez zastraszającą go grupę rówieśniczą. Smutna prawda jest taka, że Arturem może zostać każdy w dowolnym momencie. Na szczęście sztuka kończy się happy endem. Na zakończenie występu jedna z aktorek przybliżyła widzom sposoby radzenia sobie z takimi trudnymi sytuacjami, podała też numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116111. Po spektaklu uczniowie robili to, co lubią najbardziej, czyli brykanie wzorem Tygryska- przyjaciela Kubusia Puchatka😊 co stanowiło radosną integrację starszej grupy wiekowej.

IZA