Powitanie lata

Wspólnym dobrem
Szkoła jest,
Pięknym dowodem pokoleń łączności- ten i
Ów w mury te wraca, z rodziną czasem😊
Lubią ją i duzi, i mali- Wincentego
Nosi miano- razem ją Kielczanie budowali,
O nią dbali i wciąż dbają,
Troską nowe pokolenia otaczają,
A i nauczycieli wspierają.

21 czerwca, w piękne niedzielne popołudnie, kielczańska społeczność spotkała się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kielczy, by razem powitać lato😊Rada Rodziców przy PSP im. Wincentego z Kielczy oraz Stowarzyszenie ,,Bliżej Szkoły” przygotowały wspólnie Festyn Rodzinny. Bawili się na nim i mali, i duzi, w progi szkoły zawitali obecni, ale też i byli uczniowie ze swoimi bliskimi. Wśród nich znaleźli się też z pewnością przyszli uczniowie😉Była uczta i dla ciałka, i dla ducha. Przed społecznością lokalną wystąpili nasi zdolni uczniowie przygotowani przez swoich nauczycieli. Zatańczyli i zagrali. Można było spróbować pysznej lemoniady, wziąć na ząb ciasteczko lub kiełbaskę, na łasuchów czekała też wata cukrowa. Kto był niezadowolony z własnego makijażu mógł skorzystać z malowania twarzy😊 Kto lubi fotki mógł zapozować do własnej w oryginalnym 😉strażackim mundurze lub ozdobnej rameczce. Dzięki OSP w Kielczy można było wziąć kąpiel w fontannie wody i w pianie😊 co sprawiło ogromną radość😊Na twarzach zebranych malowały się uśmiechy, co potwierdzało, że zabawa była udana, a spotkanie zbliżyło i scaliło Kielczan. Sprzyjały temu też zawody sportowe zorganizowane przez wuefistów – mecz siatkówki rodziców i dzieci oraz wspólne zawody rodzinne. Nie zabrakło nagród. Warto kontynuować tak piękne spotkania w wolnych dla wszystkich chwilach – to wisienka na torcie po tygodniu pracy😉To coś, co jest skarbem tutejszej placówki, co łączy kolejne pokolenia. Serdecznie dziękujemy OSP w Kielczy za pomoc w organizacji wydarzenia. Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem , nasz lokalny dobroczyńca, jak zawsze dofinansował organizowane przez nasz wydarzenie.